Vyhledávání

Časté dotazy

Investor

Jak to celé funguje?

 • Celý projekt funguje na bázi tzv. crowdfundingu, neboli sdílené ekonomiky, kdy se větší počet investorů složí na daný projekt (aktivum), toto aktivum následně generuje zisk, který se rozděluje dle platných úrokových tabulek a obchodních podmínek zpět mezi investory.

Proč právě sdílená ekonomika?

 • Jedná se o moderní způsob financování, díky ní můžeme minimalizovat rizika, která by mohla nastat ohledně financování podnikatelského záměru. Firma tak má stabilní základy, není zadlužená a díky nárůstu podporovatelů a přísunu financí může realizovat daný podnikatelský záměr. Spojením sdílené ekonomiky se síťovým marketingem můžeme navíc běžným lidem umožnit, aby si vydělávali zajímavé peníze. Dále nám tato strategie pomáhá ušetřit nemalé finanční prostředky za případnou neefektivní reklamu/marketing apod. V neposlední řadě nám sdílená ekonomika pomáhá expandovat raketovým tempem a tím se tak celý proces business modelu zrychluje.

Kdo za tím vším stojí?

 • BestSeries s.r.o. je ryze Česká společnost, kterou vedou dva bratři Jan a Tomáš Holý. Oba bratři mají více, než 15 let zkušeností s vedením lidí, obchodem a bankovnictví. Aktuálně pro společnost pracuje přes 20 zaměstnanců od provozu až po marketing. Společnost je na trhu již od roku 2016 a od té doby celý projekt intenzivně vyvíjíme, tak aby naši podporovatelé a zákazníci byli vždy spokojení.

Prodáváte nebo pronajímáte Prádlomaty?

 • Prádlomaty si naše firma vyrábí výhradně pro vlastní podnikání, tudíž prodej ani pronájem není možný. Máte-li však dobrý tip na lukrativní místo, nebo jste majitelem takového místa, kde by se dala naše prádelna postavit, určitě se nám ozvěte na tel. číslo: +420 792 319 961.

Jakou mám jistotu, že se nejedná o podvod?

 • Rizika jsou spojená s každým podnikáním, nicméně díky dlouholetým zkušenostem a vhodným business modelem, tzn. sdílenou ekonomikou, kdy necílíme pouze na jednu pobočku, ale diverzifikujeme riziko do celé síťe, jsme schopni rizikové faktory snížit na minimum, či je dokonce eliminovat. Jsme maximálně transparentní a nejednou jsme prokázali, že v těžkých dobách, kdy spousta podnikatelů padla na dno, naše společnost naopak upevnila své základy a vyrostla exponenciálně o stovky procent za jediný rok.

Kdo se může stát investorem?

 • Jedná se o globální projekt, zapojit se může kdokoliv, ze kterékoliv země, v Česku pak každý plnoletý občan. Projekt je otevřený pro všechny, kterým se naše myšlenka líbí a chtějí se podílet na výstavbě dalších Prádlomatkiosků. Investuje s námi spousta investorů, kteří mají i jiné investice, např. akcie, dluhopisy, kryptoměny apod. a chtějí rozšířit své investiční portfolio o další aktivum.

Jsem ze zahraničí, mohu investovat v jiné měně?

 • Ano, samozřejmě. Pokud jste např. ze Slovenska, můžete u nás investovat v EURech. Investiční balíčky lze nakupovat pomocí debetní karty, kdy se v případě investice v jiné měně daná částka automaticky konvertuje.

Záleží na tom, jaký Prádlomat zrovna podpořím?

 • Celková měsíční návštěvnost, která má vliv na výši úrokové sazby se diverzifikuje do celé alokované sítě Prádlomatů. Nezáleží tak na tom, který kiosek zrovna podpoříte. Čím dříve však libovolný kiosek podpoříte, tím dříve budete mít nárok také na Generační úroky, které jsou navíc k základní úrokové sazbě.

Je možné investovat do více typů podpory projektu současně?

 • Ano, je to možné. Můžete začít např. s OPAKOVAČKAMA a poté klidně zakoupit PALETU, nebo jen její část. Součet zainvestované částky v těchto dvou podporách Vám otevírá dveře do VÝVOJOVÉ podpory. Můžete tak investovat 50/50 např. 1000Kč v opakovaných platbách a 1000Kč v paletách = můžete podpořit 2000Kč ve vývoji, kde získáte úrok 2% MĚSÍČNĚ.

Jak vysoký je úrok z podpořené částky?

 • V případě Paletové podpory i Opakovaných plateb = při Ø návštěvností 5-6 zákazníků na kiosek denně se úroková sazba pohybuje okolo 7-8% p.a. + 3-4% p.a. za každý Generační kiosek, tzn. že úrok se dělí na "základní" a plus "generační" (který je navíc). Kvůli proměnlivé návštěvnosti NELZE předem přesně určit úrokovou sazbu p.a, protože nevaříme z vody! V případě Vývojové podpory je při splnění jednoduchých podmínek úrok 2% MĚSÍČNĚ, v součtu s paletami/opakovačkami se tak jedná o Ø úrokovou sazbu 1,3% MĚSÍČNĚ.

Jakou formou probíhá vyplácení úroků, provizí a odměn?

 • Po sečtení Ø návštěvnosti za daný měsíc, se úroky připisují zpravidla 6-7 den následujícího měsíce. Veškeré úroky, provize a odměny jsou vypláceny v naší interní jednotce, tzv. "CRPT" kdy platí, že 1CRPT = 5,3Kč a v případě investice/výplaty v EURech, 1CRPT = 5,6Kč. Rozsah je z důvodu kurzového rizika jednotlivých měn při konvertování na EUR. O výplatu můžete žádat na Váš běžný bankovní účet, případně, pokud jste ze Slovenska, či ze zahraničí, můžete využít globální aplikaci REVOLUT (Kvůli nižším poplatkům).

Lze odprodat podpořenou částku zpět firmě?

 • Prosím berte na vědomí, že veškeré investované prostředky jsou aktuálně NEVRATNÉ. Investici do tohoto projektu je nutné brát jako investici do kteréhokoliv jiného podnikání, kde také potřebujete finanční prostředky pro rozjezd. V budoucnu se přikláníme k možnosti odkoupení investovaných částek zpět, případně tuto možnost nabídneme našim podporovatelům.

Mám jiný dotaz, nebo problém, co dělat?

Nenašli jste to, co jste hledali, nebo máte další doplňující otázky?

V tom případě kontaktujte Leadera!